KAYNAK MAKİNALARI / WELDING MACHINES
MIG-MAG (GAZALTI) KAYNAK MAKİNELERİ
HAVA SOĞUTMALI GAZALTI KAYNAK MAKİNELERİ / AIR-COOLED MIG-MAG WELDING MACHINES
MG-H 450
Normal ve özlü teller ile orta ve yüksek kalınlıktaki; paslanmaz, alüminyum ve demir gibi metallerin kaynağı için ideal, ağır çalışma koşullarına dayanıklı, sürekli kaynak yapma imkanı sunan, gemi inşaatı, iş makineleri imalatı, vagon ve konteyner kasaları imalatı, otomotiv karoseri, çelik konstrüksüyon, boru hatları vb. gibi ağır sanayi imalat alanları için tasarlanmış, kullanımı kolay, kuvvetli kaynak karakteristiği olan endüstriyel bir üründür.

Güç Ünitesi ve Tel Sürme Ünitesi iki ayrı ünite olarak tasarlanmıştır.

* İki ünite arasındaki bağlantı ara paket kablosu ile yapılmakta olup makine üzerinde sunulan standart ara paket uzunluğu 5 metredir. Kullanıcı talebine bağlı olarak bu uzunluk 10-15 veya 20 metrelere çıkabilmektedir.
* Kullanıcı talep ettiği ara paket kablo uzunluğu ölçüsünde atölye veya fabrika içinde ağır olan güç ünitesini yerinden hareket ettirmeden sadece tel sürme ünitesi ile uygulama yapacağı alana giderek kaynak işlemini gerçekleştirebilmektedir.

1. Ürün şebeke gerilimi 3 faz 380v/50hz
2. 0/1 konumlu açma kapama şalteri
3. Hassas gerilim ayarı için 3 kaba ve 10 ince olmak üzere 30 kademeli ayar şalteri
4. Tel sürme hız ayarı
5. Manuel / otomatik tetik modu
6. Aşırı sıcaklığa karşı termal korumalıdır.
7. Makinenin tüm kontrol düğmeleri güç kaynağı ve tel sürme ünitesinin ön panelinde yer alır. Ayrıca makineyi kullanan operatör yine güç kaynağının ön panelinde yer alan dijital voltmetre ve ampermetre göstergeleri sayesinde hangi akım ve gerilim değerlerinde uygulama yaptığını rahatça görebilir.
8. Güç ünitesi ve tel sürme ünitesi çalışma alanında kolay hareket edebilmesi için 2 döner teker ve 2 sabit tekerden oluşan toplam 4’er teker üzerine monte edilmiştir. Ayrıca makinenin kolay taşınabilmesi için güç ünitesinin üst bölümde 4 adet kaldırma mapası mevcuttur.
9. Makinenin arka kısmında gaz silindirini sabitlemek için tasarlanmış ve zincir ile desteklenmiş bir bölüm mevcuttur. Yine arka bölümde co2 gaz ısıtıcısı için 220v priz bulunmaktadır. (Bu priz başka amaçlar için kesinlikle kullanılmamalıdır.)
10. Ürün içinde hava soğutma ünitesi mevcuttur. Bu ünite sayesinde ağır çalışma koşullarında sorunsuz yüksek amper ve hızlarda çalışma ortamı sağlanır.
11. Estetik ve sağlam bir metal gövdeye sahiptir.

Aksesuarlar;
• MIG-MAG hava soğutmalı torç 3mt
• Topraklama kablosu 3mt
• Şase pensesi

TEKNİK ÖZELLİKLER   MG-H 450
ŞEBEKE GERİLİMİ (1 FAZ - 50 Hz) V 380
ŞEBEKEDEN ÇEKİLEN GÜÇ % 35 KVA 14,5
ŞEBEKEDEN ÇEKİLEN AKIM %35 A 22
ANMA KAYNAK AKIMI %35 A 350
KAYNAK AKIM AYAR SAHASI A 50-400
BOŞTA ÇALIŞMA GERİLİMİ V 45
KORUMA SINIFI   IP 21
     
ARA PAKET UZUNLUĞU  m 5
SU DEPO HACMİ lt  
TOPRAKLAMA PENSESİ KESİT mm2 70
TOPRAKLAMA PENSESİ UZUNLUK m 3
TEL ÇAPI mm 0,8-1,2
GÜÇ KAYNAĞI BOYUT (U-G-Y) mm 920-370-870
TEL SÜRME ÜNİTESİ BOYUT (U-G-Y) mm 510-230-320
GÜÇ KAYNAĞI AĞIRLIK kg 130
TEL SÜRME ÜNİTESİ AĞIRLIK kg 15
ARA PAKET AĞIRLIK ( 5 METRE) kg 8