KAYNAK MAKİNALARI / WELDING MACHINES
ELEKTRODLU KAYNAK MAKİNALARI
GRUP KAYNAK REDRESÖRLERİ / GROUP WELDING RECTIFIERS
MR GRUP 450
İnce, orta ve yüksek kalınlıktaki; paslanmaz, alüminyum ve demir gibi metallerin kaynağı için ideal, ağır çalışma koşullarına dayanıklı, sürekli kaynak yapma imkanı sunan, gemi inşaatı, iş makineleri imalatı, vagon ve konteyner kasaları imalatı, otomotiv karoseri, çelik konstrüksüyon, boru hatları vb. gibi ağır sanayi imalat alanları için tasarlanmış, kullanımı kolay, kuvvetli kaynak karakteristiği olan endüstriyel bir üründür.

1. Ürün şebeke gerilimi 3 faz 380v/50hz
(Opsiyonel olarak gemiler için 440 v / 60 hz şebeke gerilimine uyarlanabilir.)
2. 0/1 konumlu açma kapama şalteri
3. Akım ayarı makinenin ön panelinde bulunan manuel amper ayar kolu yapılır.
4. Tüm örtülü tip; selülozik, rutil, bazik ve alüminyum elektrodları ile kaynak yapma imkanı sağlar.
5. Aşırı sıcaklığa karşı termal korumalıdır.
6. Makinenin tüm kontrol düğmeleri güç kaynağı ünitesinin ön panelinde yer alır. Ayrıca makineyi kullanan operatör yine güç kaynağının ön panelinde yer alan amper göstergesi sayesinde hangi akım değerlerinde uygulama yaptığını rahatça görebilir.
7. Güç ünitesi çalışma alanında kolay hareket edebilmesi için 2 döner teker ve 2 sabit tekerden oluşan toplam 4 teker üzerine monte edilmiştir. Ayrıca makinenin kolay taşınabilmesi için güç ünitesinin üst bölümde 4 adet kaldırma mapası mevcuttur.
8. Ürün içinde hava soğutma ünitesi mevcuttur. Bu ünite sayesinde ağır çalışma koşullarında sorunsuz yüksek amper ve hızlarda çalışma ortamı sağlanır.
9. Estetik ve sağlam bir metal gövdeye sahiptir.

NOT: Tüketici talebine göre 4,6,8 veya 10’lu grup üretimi yapılmaktadır.